HOMENa úvodní stránku              MAPA WEBU

Lyžařský výcvik

Šestidenní pobytový lyžařský výcvik v Beskydech je určen pro žáky 7. ročníku. Na závěr kurzu tradičně závod v obřím slalomu. Fota, obrázky a doprovodný text poskytují žáci jednotlivých ročníků.

Pro žáky 1. stupně organizujeme pětidenní výjezdový kurz lyžování v areálu Kyčerka.

2017

7. ročník1. ročník

Ve dnech 6. – 10. února se naši nejmladší žáci zúčastnili lyžařského výcviku v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Děti byly rozděleny podle úrovně svých lyžařských dovedností do čtyř družstev a pod vedením instruktorů rozvíjely a zdokonalovaly své lyžařské umění.
Počasí nám letos přálo a sněhové podmínky byly opravdu výborné. Ocenění si na konci výcviku za své výkony a snahu zasloužili všichni. Kromě lyžařských zkušeností a bohatých zážitků si děti odvezly také diplomy, drobné dárečky, účastnické listy a malou sladkost.
Poděkování patří všem – jak dětem, tak učitelům.

Mgr. Magda Slováčková, 27. 2. 2017

2016

Lyžařský výcvikový kurz očima žáků 7. ročníku

Na lyžařský výcvik jsme vyrazili v neděli 28. února v 13:30 hod. Na Lapači jsme se rozloučili s rodiči a vyjeli jsme. Po cestě autobusem se všichni mí spolužáci a kamarádi dobře bavili. Smáli se, povykovali, povídali si, nebo se zatajeným dechem přemýšleli, co je asi čeká.

Když jsme dorazili na Horní Bečvu k hotelu Kahan, vynosili jsme lyže, tašky a batohy a šli jsme se ubytovat. Pokoje byly čisté, upravené a pěkné. Hned ten den jsme ještě šli lyžovat na sjezdovku jménem Rališka.
Naši instruktoři, pan učitel Hynek Hromada, Tomáš Dopita a paní učitelka Lenka Šenkeříková, nás rozřadili do skupin, konkrétně A, B a C. Poté jsme se sbalili a šli zpět k hotelu.

V pondělí, úterý a středu se nás naši instruktoři snažili naučit jak správně lyžovat, jak udržovat rovnováhu, nebo v případě skupiny A jak zdokonalit své lyžařské schopnosti. V pondělí jsme lyžovali jen dopoledne, protože odpoledne začalo pršet a jako náhradní program byl bazén nebo solná jeskyně, kde jsme byli s paní učitelkou Hanou Řehánkovou, která plnila na kurzu funkci zdravotnice.
Každý večer po večeři byla přednáška, kde nám pan učitel Dopita vyprávěl o bezpečnosti na svahu, historii lyžování, lyžařském vybavení.

Lyžování bylo nejlepší dopoledne, protože odpoledne se na sjezdovce vytvářely nepříjemné kopečky. Čtvrtek byl pro většinu mých kamarádů a spolužáků odpočinkový den. Celý den jsme mohli lyžovat, jak jsme chtěli, samozřejmě pod dohledem instruktorů. Tento den jsme se také natáčeli na video a před večeří nám to instruktoři pouštěli a komentovali naše chyby, ale také nás pochválili a povzbudili. K tomu jsme ještě měli večer takovou menší párty, karneval. Někteří z nás se převlekli do masek a tancovali jsme až do konce večerky.
V pátek jsme byli ještě dopoledne lyžovat a po obědě jsme si sbalili věci a odnesli je do autobusu. Lyžařský výcvik jsme ukončili sladkou tečkou na závěr – zmrzlinovým pohárem. Všichni rovněž obdrželi ocenění v podobě diplomu za úspěšné zvládnutí lyžařského výcviku.

Mnohokrát jsem potom ve školních dnech slyšela u svých spolužáků větu: „Chtěla/chtěl bych se vrátit na lyžák, bylo to super!“ I mně se tam líbilo. I když jsem se naučila lyžovat teprve před nedávnem, lyžák mě donutil naučit se lyžovat lépe a tuto činnost jsem si doslova zamilovala. Jsem jedna z těch, kteří by se chtěli vrátit. Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že se mi tam líbilo a chtěla bych si lyžařský výcvik zopakovat.

Karolína Divoká (7A), 29. 3. 2016

  Je to asi nejlepší zážitek ze školy a myslím si, že to naši třídu víc spojilo, víc jsme se poznali a skamarádili.

Martin Bzducha (7A), 29. 3. 2016

Na lyžařském výcviku se mi velmi líbilo. První den jsme si donesli lyže na svah, což bylo pro většinu z nás velmi namáhavé. Lyžování a cvičení na lyžích mě moc bavilo. Ze všeho nejvíce mě bavily skvělé hry a karneval s diskotékou.

Eliška Pavlovičová (7B), 29. 3. 2016

Líbila se mi sedačková lanovka, protože jsem na ní nikdy nejela. Víc jsme se seznámili s druhou třídou.

Monika Koňaříková (7B), 29. 3. 2016

Sjezdovka byla super, sice jsem se z počátku bála, ale nakonec jsem byla ráda, že i třetí družstvo šlo na tu prudší.

Barbora Melichaříková (7B), 29. 3. 2016

Lyžařský výcvikový - 1. stupeň

V týdnu od 22. do 26. února se naši prváci a druháci zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu na Kyčerce. I přes nepříznivé počasí, které nás během kurzu doprovázelo, se malí lyžaři zdokonalili ve svých lyžařských dovednostech. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za snahu, především pak úplní začátečníci, kteří v závěru týdne už jezdili sami na vleku a sjížděli s nadšením svah.
Přestože sněhové podmínky nebyly úplně optimální, podařilo se nám uskutečnit i závody, kterých se účastnily téměř všechny děti.
Kromě lyžařských zkušeností a věřím, že i pěkných zážitků, si všichni odvezli také účastnické listy, diplomy a sladké čokoládové medaile. Poděkování patří všem lyžařským instruktorům, včetně paní vychovatelky, kteří se po celou dobu dětem vzorně věnovali.
Vstup do fotogalerie

Mgr. Magda Slováčková, 7. 3. 2016

2015

1.a 2. ročník - Kyčerka, Velké Karlovice (28 dětí)
7. ročník - Solisko, Horní Bečva

Dojmy žáků 7.ročníku

Další fota z lyžařského výcviku 1. ročníku

Umístění v obřím slalomu
Chlapci Děvčata
1. Petr Dušek, 7.B Klára Goláňová, 7.B
2. Stanislav Palát, 7.B Kateřina Goláňová, 7.A
3. Petr Uhřík, 7.B Karolína Mrlinová, 7.A

2014

36 dětí 1. a 2. třídy - Kyčerka, Velké Karlovice
35 žáků 7. ročníku - Kahan, Horní Bečva

Další fota ke stažení

2013

Lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 36 žáků. Bohužel se nepodařilo uskutečnit závody ve slalomu. Na svahu se žákům věnovali tři instruktoři L. Šenkeříková, T. Dopita, H. Hromada a zdravotnice H. Řehánková pečovala o bolístky. Po celodenním lyžování mohli žáci využít k relaxaci bazén, zahrát si bowling, večer vyslechnout několik přednášek o lyžování.

„Na základní škole každá třída zažije lyžák jen jednou, proto všechny vzpomínky, překvapení a události si budeme pamatovat ještě dlouho. Nikdy nezapomenu na chvíle, kdy jsme byli všichni spolu a hráli hry. Na svahu jsme se všichni naučili několik nových a užitečných věcí a triků, které určitě v budoucnosti využijeme. Mně osobně lyžák přinesl „něco“, co by mi nic a nikdy nic jiného nepřineslo.“ Vendula Frydrychová, 7.B

Nejlepší lyžaři 1. a 2. třídy: Matyáš Dědek (2. A), Jan Hrubý (2. A), Nela Šerá (2. B)


2012

Nejlepší lyžaři 1. a 2. třídy: Matyáš Dědek, Václav Pazdera, Marek Hromada

Umístění v obřím slalomu
Chlapci Děvčata
1. Jan Melichařík, 7.A Daniela Trlicová, 7.B
2. Daniel Navrátil, 7.B Magdaléna Štenclová, 7.B
3. Jan Kovář, 7.B Eva Machalová, 7.B

2011

Umístění v obřím slalomu
Chlapci Děvčata
1. Michal Zeťák, 7.A Sára Seevaldová, 7.B
2. Jan Kincl, 7.A Noemi Savková, 7.B
3. Tomáš Korytář, 7.B Hana Novosádová, 7.B

2010

Umístění v obřím slalomu
Chlapci Děvčata
1. Filip Kamas, 7.A Adéla Kotrlová, 7.B
2. Matěj Němeček, 7.A Daňková Kristýna, 7.A
3. Jiří Bayer, 7.A Simona Goláňová, 7.A

2009

Umístění v obřím slalomu
Chlapci Děvčata
1. Dominik Hradil, 7.B Eliška Mertová, 7.A
2. Karel Hajdík, 7.A Markéta Kubáíčová, 7.A
3. Daniel Surmař, 7.B Petra Dybalová, 7.A

20062005


2004
2003


Poprvé na svahu.

Na vlek čekáme ve spořádané frontě.

Na svahu pořádně vyhládne.

I večerní společenské
hry byly plné pohybu.

Karnevalový rej

Kdo pojede nejrychleji?

Každý si vyrobil svou masku.

Poslední den byly závody ve slalomu.

První soutěžící jsou již na startu.

Spolupracujeme s Mensou ČR

Protržení hráze na Bílé Desné
Beslan 1. 9. 2004
Ukončení americké občanské války
Objevení Austrálie
Jak se zrodila první webová stránka
Jak se sklízí cibile tulipánů
Jak se vyrábí džíny
Sopka Nevado del Ruiz
Národní parky Kanady
8 pozoruhodných letišť
People in need
Dětská práce
Stavba Panamského průplavu
První obeplutí zeměkoule
Boj o dobytí jižního pólu


Počet přístupů:   1


Počasí v Evropě
aktuálně
(c) ZŠ Rokytnice-Vsetín, 1997 (2007, 2016)