Slavnostní zakončení školního roku

Poslední den školního roku.
Všechna vysvědčení jsou rozdána, poslední kytičky předány, naposledy zvoní školní zvonek. Žáci mohou opustit školu, vždyť začínají prázdniny! Této možnosti využije jen velmi málo žáků, všichni se hrnou do amfiteátru. Všichni se těší na každoroční společné shromáždění.

Bude udělena Cena Školní rady - finanční poukázka na odběr zboží v papírníctví nebo v knihkupectví - vybraným žákům z každé třídy. Pro udělení ceny jsou stanovena pevná kritéria, podle kterých si žáci ve třídě každoročně zvolí ty, kteří si cenu nejvíce zaslouží, za práci pro kolektiv, za mimořádný čin, za výrazné zlepšení prospěchu. Sportovci se těší na vyhlášení výsledků celoroční soutěže o nejlepšího sportovce školy.
Celé škole jsou představeni a poukázkami na knihy odměněni ti, kteří naši školu úspěšně reprezentovali v různých soutěžích, nejaktivnější mohou získat titul Rokytnická hlavička.

Kromě našich žáků a učitelů přicházejí i bývalí absolventi školy, aby se podívali na slavnost, zavzpomínali se svými učiteli.

Na závěr se ke slovu dostanou žáci, pro které je tento den tím posledním na naší škole. Každoročně mají deváťáci přichystané rozloučení - proslov s poděkováním všem učitelům a ostatním pracovníkům školy, s radami pro své mladší spolužáky. Pro obveselení jsou připraveny vtipné soutěže, scénky, třídní prezentace. Následuje předávání kytiček, někdy i malých dárečků.

Děti z naší školy odcházejí dobrovolně v tento den domů mnohem později než ostatní vsetínská mládež. Na závěr se odpočítá konec školního roku a škola na dva měsíce ztichne.

Červen 2016

Zobrazit fota z předešlých let