HOMENa úvodní stránku              MAPA WEBU

Školní noviny 2016/2017

ZOO Rokytnice na 1. stupni

Letos jsme si přinesli své domácí mazlíčky v pátek 23. června. Předvedli se nám morčata, křečci, rybičky, chameleon, želvičky a spousta plyšáků. Nezapomněli jsme si udělat popisky ke zvířátkům a někteří si poskládali zvířecí puzzle.


VSTUP DO FOTOGALERIE

Mgr. Hana Mrlinová, 23. 6. 2017

SUPERSTAR 2017

Čtvrtek 18. května se nesl ve znamení 3. ročníku okresního kola pěvecké soutěže SUPERSTAR 2017. Stejně jako loni probíhalo klání ve dvou kategoriích – 1. stupeň s 10 soutěžícími a 2. stupeň se 14 zpěváky. Do projektu se zapojilo celkem 12 škol. V porotě zasedla vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Andrea Frňková, publicista, herec a inspicient Městského divadla Zlín Jakub Malovaný, David Filák – bubeník a zpěvák skupiny Fleret a Martin Filák, místní zpěvák a kytarista.
Naši školu reprezentovaly v 1. kategorii Terezie Barvová a Kateřina Bartoňová z 5. A, ve 2. kategorii Barbora Divoká (8. A). Velká gratulace patří především Kateřině, která s písní Cheap Thrills obsadila příčku nejvyšší. Zvláštní cena byla udělena Terezii za písničku Pri Oltári od slovenské zpěvačky Kristiny. Holky tak navázaly na úspěch z loňského roku, kde se také objevily na stupních vítězů.

Mgr. Eva Švachová, 8. 6. 2017

Výchovný koncert

Cesta kolem světa. Pod tímto názvem se skrývá výchovný koncert, který se uskutečnil 17. května ve velkolepém prostředí Kongresového centra Zlín, kam se vydali žáci 2. stupně. Slovácký komorní orchestr zahrál skladby, které zajímavým způsobem mapovaly hudbu ze všech koutů světa. Různé instrumentální i rytmické kombinace hudebních čísel reflektovaly hudební pestrost. Část děl zazněla v originálním provedení, jiné byly upraveny speciálně pro příležitost dětských koncertů.

Mgr. Eva Švachová, 8. 6. 2017

<

VKV-junior 2017

V úterý 30. května se malá skupinka žáků z naší základní školy vydala zdolat první vrchol v rámci Vrchařské koruny Valašska – junior. Na Nivku se v parném dni vypravila Kateřina Kopecká z 9. B a k ní se přidali čtyři žáci ze 6. A - Aneta Hoďáková, Martin Kazmíř,Tomáš Petr Marek a Jakub Harsa.

Mgr. Lenka Zadilská, 5. 6. 2017

Ježibaba krade děti, už si na ně brousí chrup...

Tak takové ježibaby byste ve třídách 2. B a 3. C nenašli. Do školy takto převlečené děti přišly, aby si čarování ve škole dostatečně užily. V tělocvičně první dvě hodiny překonávaly různé překážky – krotily jedovaté hady, učily se zaklínadla, předvedly svůj taneček, také hledaly začarované tůňky. Další aktivity pro děti připravily paní učitelky ve třídách. Čarodějové a čarodějnice míchali kouzelné lektvary a dělali pokusy. Čarování si děti určitě užily, a tak nakonec namalovaly pěkné čarodějné obrázky.


VSTUP DO FOTOGALERIE

Mgr. Světlana Záhorovská, 2.B; Mgr. Dana Foltýnová, 3.C, 4. 6. 2017


Exkurze - mlýn, pekárna, farma Agrofyto

Dne 23. 5. 2017 se třídy 4. A a 4. B zúčastnily v rámci projektu Odkud se bere jídlo exkurze v Horním Lidči. Podívali jsme se do mlýna a pekárny pana Jana Slováka. Pochutnali si na dobrotách vyrobených z mouky, která se mele přímo ve mlýně dvěma velkými kameny.
Na farmě nás zaujaly různé zemědělské stroje, viděli jsme telátka, krávy, koně i lamy. Měli jsme možnost nahlédnout i do míst, kde se krávy dojí a kde se uchovává a chladí mléko. To se pak odváží do mlékárny ve Valašském Meziříčí.
Ochutnali jsme i jogurt, s námi namletými ovesnými vločkami, který se vyrábí právě z mléka z této farmy.
Naše poděkování patří p.I.Koutné z Lísky, p.J.Slovákovi z pekárny, p. Mužikovské a p. Rumánkové z farmy za jejich čas a ochotu ukázat nám to, co souvisí s jejich prací.

Mgr. Júlia Šicová, 30. 5. 2017


Když chceš, tak to dokážeš

V pátek 24. dubna se třída 8.A zúčastnila besedy s frontmanem skupiny Gipsy.cz, Radkem Bangou.
Žáci během školní docházky absolvují řadu různých besed zaměřujících se na primární prevenci sociálně patologických jevů. Ovšem co může být více než vyposlechnout si životní příběh osobnosti, která je v dnešní době veřejně známá i za hranicemi České republiky. Málokdo však ví, čím vším si během života Radek prošel. Dětství strávené v rodině alkoholika, sebevražda spolužáka, který se předávkoval pervitinem nebo život bezdomovce, jímž se na několik let sám stal. Tyhle životní hrůzy zformovaly osobnost autora energických písní známých z rádia i televize. Beseda Když chceš, tak to dokážeš byla v první řadě o motivaci mladé generace, o síle potřebné k překonávání překážek v podobě školních povinností nebo těžkostí v rodině.
Strhující projev plný emocí odlehčený vtipnými hláškami a postřehy, interakce s publikem, kombinace mluveného slova a zpěvu – tohle všechno přispělo k jedinečnému zážitku, na který budeme dlouho vzpomínat. Měli jsme to štěstí, že jsme se mohli osobně setkat s tímto drobným zpěvákem romského původu. První řady plně obsazeného místního kina tak ještě znásobily náš zážitek. Po skončení besedy věnoval Radek Banga naší třídě ještě několik minut. Ochotně se s každým vyfotografoval a prohodil pár slov.

Mgr. Eva Švachová, 15. 5. 2017


Školní výlet čtvrtých tříd

11.5.2017 navštívili žáci ze 4.A + 4.B Archeoskanzen Modrá, areál Živá voda a lapidárium = podzemí baziliky ve Velehradě.

Mgr. Renata Hashková, Mgr. Júlia Šicová, 12. 5. 2017


Cvičení všímavosti

Koncept všímavosti (mindfulness), který je v řadě zahraničních škol již běžnou součástí vzdělávání, si pomalu hledá cestu i do těch českých. Jednou z prvních je naše škola.
Všímavost znamená bdělou pozornost, uvědomování si přítomného okamžiku nebo též přivedení pozornosti do současné chvíle. Psychologové Matthew Kilingswoth a Dan Gilbert z Harvardské univerzity ve svém výzkumu z roku 2010 dokazují , že 47 % procent veškerého času se naše mysl toulá. Toulá se i mysl žáků. Práce učitele však předpokládá žákovu pozornost.
Jednou ze základních technik je pozornost k dechu. Další technikou je „procházení těla“, během níž se děti učí vnímat, co se děje v jejich těle právě teď a zjišťují, že je možné pozornost po těle přesouvat. Děti se tak učí vnímat sebe samotné. Oblíbenou technikou je naslouchání zvukům. Děti napínají uši a snaží se uslyšet co nejvíce různých zvuků, včetně těch, které běžně nevnímáme. Pak se předhání v tom, aby vám sdělily, čeho všeho si všimly a co zajímavého slyšely, ať už to bude zpěv ptáků, šum větru, vzdálený zvuk motoru nebo tikot hodin. Princip techniky je stejný jako u předešlých - rozvoj všímavosti a pozornosti, ale zároveň odvedení pozornosti od hodnotícího, posuzujícího a analyzujícího systému mozku, čímž u dětí zabráníme přepjetí, únavě a přetížení. Je možné však využít i řady jiných metod, které jsou pohybové a dynamičtější. Je třeba volit takové způsoby, které odpovídají věku dětí a momentální situaci.
Ač by nás hledání kořenů všímavosti zavedlo k východním filosofiím a tradicím, jde dnes o přístup založený na vědeckém zkoumání, který sahá do 70. let minulého století k výzkumům Jona Kabata- Zinna. Ten v roce 1979 otevřel Centrum všímavosti (Center forMindfulness) na lékařské fakultě univerzity v Massachusetts a založil tak první terapeutický program založený na všímavosti, dnes známý jako Mindfulness-based stress reduction. Provedené studie přinesly slibné výsledky a vzbudily zájem o další vědecké zkoumání. Dnes je všímavost součástí vzdělávání v různých profesích od lékařů až po vojáky, policisty a učitele.

Poděkování patří Petru Uhříkovi a Michalu Geržovi za natočení, úpravu a střih videa, žákům sedmého ročníku za přípravu podkladů pro natáčení a jejich osobní vyjádření.


Slovo mají žáci

Mgr. Bohuslav Sedláček, 11. 5. 2017


Udržujeme lidové zvyky

Konec zimy a příchod jara začíná tak zvaným „vynášením Mařeny“. Tento zvyk si připomněly i děti ze 2. B a 3. C. Po vhození Mařeny, která představuje zimu, do vody, pak kluci mohli děvčata vyšlehat tatarama a dostali od nich sladkost a vajíčko – symbol života. Také jsme nezapomněli na pečení „jidášů“ a malování vajíček. Už jen čekáme, až nás zima opravdu opustí a začne být teplo.


VSTUP DO FOTOGALERIE

Mgr. Světlana Záhorovská a Mgr. Dana Foltýnová, 11. 5. 2017


Projektový den Karel IV.

V pátek 21. 4. 2017 se ve třídě 4. B uskutečnil celodenní projektový den věnovaný Karlu IV. Žáci se v průběhu čtyřech vyučovacích hodin seznámili s historií a životem Otce vlasti. V rámci projektu využívali aktivizační hry k osvojení informací. Vybrané úkoly byly koncipovány tak, aby byly propojeny vědomosti a dovednosti z českého jazyka, matematiky, vlastivědy, přírodovědy a pracovního vyučování. Práce probíhala nejen ve dvojicích, ale i v různě velkých skupinách.
Každý žák si na závěr projektového dne vyrobil a odnesl krásnou Svatováclavskou korunu.


Mgr. Dita Homolková, Mgr. Darina Weberová, RNDr. Bořek Navrátil, 23. 4. 2017


VRCHAŘSKÁ KORUNA VALAŠSKA

V sobotu 21. prosince proběhlo vyhlašování držitelů Vrchařské koruny Valašska. Tato cyklistická akce se letos konala již počtvrté. Každým rokem bikerů, kteří kopce objedou a vyfotí se na předepsaných vrcholech, přibývá. Letos se konal 2. ročník kategorie junior, která je určená pro děti, žáky a studenty.
V sobotních dopoledních hodinách se v sále vsetínského Domu kultury sešli žáci základních a středních škol, aby převzali ocenění a drobné ceny od organizátorů.
Mezi oceněnými žáky naší školy byl Damián Pavlík, Tomáš Proksa ze 7. B a Ondřej Pavlík (4. B), všichni tři zdolali všech 50 předepsaných vrcholů. Mezi další držitele VKV, kteří zdolali minimálně 5 vrcholů, se zařadil Tobiáš Pavlík (4. B), Aneta Hoďáková (5. A), Jan Hába (2. A), Barbora Maštalířová (bývalá žákyně), Renáta Černotová (bývalá žákyně). Z rokytnické základní školy soutěžilo celkem 29 žáků a společně zdolali 267 vrcholů, což jim zajistilo v konečném pořadí základních škol 1. místo.
Naše škola uspořádala celkem tři hromadné vyjížďky, kterých se zúčastnili žáci z druhého stupně. Cíl první vyjížďky, která se konala v minulém školním roce, byl namířen na nedalekou Nivku a Ratibořický gruň. Další dvě se uskutečnily v září tohoto školního roku. Druhá VKV vyjížďka vedla na Baťkovou chléviska a třetí na Jarcovskou kulu a na Píškovou sedlo. Během této vyjížďky žáci s učiteli zavítali i na rozhlednu Jarcová.
Všem zapojeným žákům děkuji a věřím, že v tomto ročníku zopakujeme skvělý výsledek a že počet bikerů na naší škole vzroste.

Nový ročník VRCHAŘSKÉ KORUNY JUNIOR (VKV) JUNIOR - S AUSTINEM NA VRCHOL! startuje v sobotu 1. dubna a končí 30. listopadu. Organizátoři pro mladé bikery připravují veřejnou vyjížďku s Josefem Zimovčákem, která se koná v sobotu 20. května.
V letošním ročníku mohou žáci soutěžit o řadu cen a medailí. Do letošního ročníku byly zařazeny tyto vrcholy:

Baťková-ChléviskaBludnýBobekCábské jezero
Červenka sedlo Hážovické dílyHelštýnHostýn
hrad BrumovJanův hradJavorníčekJehličná
Jurkovičova rozhlednaJuříčkův mlýnKamenárkaKarlovské jezero
KasárnaKlapinovKlášťovKopřivná
KrálovecLemešnáLysá horaKotlová
Lysá hora (Vsetín)Martiňák MedůvkaMistr Jan Hus
Na SpiněNad KotrlyNivkaOndřejník
Papajské sedlo Petřkovická horaPíšková sedlo Ploština
PortášPožár Radhošť Radošov
Střelenská kapleSúkenická rozhledna Svinec Šaumburk
Tanečnice sedloU javoruVartovnaVrzavé skály
Vsacká TanečniceŽídkův buk  

Mgr. Lenka Šenkeříková, 1. 4. 2017

Rozpustilý masopust

V dřívějších dobách byl masopust považován za páté roční období. Chtěli jsme se o tomto svátku něco více dovědět, a tak jsme se vydali do zámku Kinských na akci „Rozpustilý masopust“. Byli jsme rozděleni do tří skupin. V jedné si děti vyrobily masopustní masku, ve druhé si vyzkoušely namlít obilí na žernovu – kamenném ručním mlýnku, ochutnaly „zelňáky“ a sladkou ovesnou kaši se sušeným ovocem. Vedoucí této skupiny nám povyprávěla o zvycích, průvodech a pokrmech, typických pro toto období. Zajímavá byla i muzejní expozice háčkovaných postav a leteckých modelů. Všem se nám exkurze moc líbila a zábavnou formou jsme se seznámili s tímto zatím pro nás neznámým ročním obdobím.

Děti ze 2.B a 3.C

Mgr. Světlana Záhorovská, Mgr. Dana Foltýnová, Mgr. Tereza Piskláková, 28. 3. 2017


VSTUP DO FOTOGALERIE

Ocenění pro 5.B

24. 3. 2017

Seminář tvůrčího psaní

23. února dopoledne si několik žáků osmého a devátého ročníku zpříjemnilo účastí na semináři tvůrčího psaní pořádaného Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín. Pod vedením literární historičky Mgr. M. Šudomové, která k nám zavítala z brněnského památníku, si žáci mohli vyzkoušet různé metody práce s textem. Zaujala je především činnost, při které ve dvojici společně vymýšleli příběh tak, že jeden napsal větu a druhý na ni smysluplně navázal. Někteří popustili uzdu své fantazii, jiní upřednostnili příběh z reálného světa.

Jsem zapomenutou čepicí. Jsem třešničkou na dortu. Jsem sněhovou vločkou. Už jste někdy přemýšleli, jak byste popsali svůj život z jiného pohledu než toho lidského? Přečtěte si, jak jej během pár minut vykreslily Karolína Divoká  a  Barbora Divoká z 8.A.

Všichni jsme opouštěli budovu knihovny s příjemným pocitem zajímavě stráveného času. Příští rok proto rádi opět využijeme možnosti se dál stylisticky rozvíjet právě pod vedením paní Šudomové.

Mgr. Eva Švachová, 28. 2. 2017

Lyžařský výcvik

Ve dnech 6. – 10. února se naši nejmladší žáci zúčastnili lyžařského výcviku v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Děti byly rozděleny podle úrovně svých lyžařských dovedností do čtyř družstev a pod vedením instruktorů rozvíjely a zdokonalovaly své lyžařské umění.
Počasí nám letos přálo a sněhové podmínky byly opravdu výborné. Ocenění si na konci výcviku za své výkony a snahu zasloužili všichni. Kromě lyžařských zkušeností a bohatých zážitků si děti odvezly také diplomy, drobné dárečky, účastnické listy a malou sladkost.
Poděkování patří všem – jak dětem, tak učitelům.

Mgr. Magda Slováčková, 27. 2. 2017

Beseda ke Dni obětí holocaustu

Beseda pro 9. ročník na téma Den obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti proběhla pod vedení Mgr. Vanety Zvoníčkové 25. ledna 2017.

Mgr. Dita Homolková, 4. 2. 2017

Byli jsme u krmelce

Je měsíc leden, venku je nasněženo a mrzne až praští. Nejvyšší čas vyrazit do lesa a přinést něco dobrého zvířátkům do krmelce. Na podzim jsme nasbírali kaštany, ty jsme si mezi sebe rozdělili a přidali jsme nakrájená jablka a mrkve. Děti ze tříd 2.B a 3.C ráno vyšly do Machalova dvora ke krmelci, který pravidelně každý rok navštěvují.
Přes různé přírodní překážky a pečlivé pozorování zvířecích stop, jsme došli k cíli naší cesty. Vysypali jsme dobroty do zásobníků, prohlédli si krmelec a spěchali jsme zpátky do školy. Samozřejmě jsme nemohli vynechat závěrečné klouzání na igelitových taškách.
Promrzlí jsme se vrátili do školy s dobrým pocitem, že jsme pomohli lesní zvěři zvládat tuto chladnou zimu.

Mgr. Dana Foltýnová, Mgr. Světlana Záhorovská, 26. 1. 2017

Krmítka pro ptactvo

Žáci 4.B třídy si v hodině přírodovědy z plastových láhví vytvořili krmítka pro ptáčky. Naplnili je slunečnicí a v hodině pracovní výchovy je rozvěsili na stromy v okolí školy v Rokytnici.


Mgr. Julie Šicová, 6. 1. 2017

Krabice od bot - daruj dárek potřebným

Potěšit o Vánocích děti z chudých rodin v Česku je cílem akce "Krabice od bot", kterou Diakonie organizovala v roce 2016 již popáté.
Žáci z naší školy se v předvánočním čase také zapojili do sběru dárků. Darovali pár drobností a poslali je v krabicích od bot dětem z Azylového domu a ze sociálně slabých rodin na Vsetínsku.
Celkem žáci odevzdali 50 vánočních dárků. Dárky potěšily dvakrát. Obdarované, pro které balíček mohl být tím jediným o Vánocích, i dárce radostí z dobrého skutku.

Martina Bartošková, 5. 1. 2017

Rokytnické skřítkování

Podzimní příroda přináší mnoho rozmanitostí barev a plodů. Toho se rozhodly využít děti ze 2.B a 3.C a uspořádaly projektový týden, zaměřený na podzim. Celým týdnem prolínala výukou podzimní tématika. Své znalosti si děti ověřily při vyplňování pracovních listů. Děti se svými rodiči vytvořily nápadité podzimní skřítky, některým daly i jména. Třeťáci složili krátké vyprávění o svém skřítkovi.
Děti pak vybraly nejzajímavější výrobky, které byly oceněny diplomy. Asi čtyřicítka skřítků různých tvarů a velikostí ozdobila školní chodbu. Druháci si vyzkoušeli dlabání dýní, v sušičkách se po celý týden sušily švestky a žáci ze 3.C si upekli i švestkové muffiny. Pobavili jsme se při písničce „Já mám doma trnku“.
Ve čtvrtek děti přišly do tříd oblečeny v barvách podzimu s různými přírodními ozdobami, rozdělily se do skupin a plnily úkoly, které měly připraveny ve dvou třídách. Vyzkoušely si chůzi po kaštanech, třídily plody, vytvářely přírodní mandaly, skládaly stromové puzzle.
Úkoly se dětem líbily a již se těší na další projektový týden.

Mgr. Světlana Záhorovská, Mgr. Dana Foltýnová, 15. 11. 2016

8. B si za hrála v muzikálu Ať žijí duchové…

Skřítkové tesaři vylezte z mechu,
chopte se náčiní, postavte střechu.
Skřítkové zedníci zanechte spánku,
vezměte kladívko, lžíci a fanku.
Písek se červená, vápno se bělá,
brána je zřícená, ať stojí celá.

… v úterý 8. 11. navštívila SOŠ J. Sousedíka a zahrála si na tesaře, truhláře a zedníky. Posuďte sami, jak to dopadlo.

Mgr. Dita Homolková, 11.11.2016

Skřivánci na Valašském záření

Mgr. Petra Mikšíková, 23.10. 2016

Cyklovýlet za dalšími vrcholy (Píšková sedlo, Jarcovská kula)

V pátek 30. září někteří žáci v doprovodu tří učitelů využili ředitelské volno a vydali se na další cyklovýlet. Cílem byly dva vrcholy ze série VKV junior nedaleko Valašského Meziříčí.

„Kolem desáté hodiny se vyjíždělo ze Vsetína a jeli jsme po cyklostezce na první vrchol (Píšková sedlo), kde jsme si odpočinuli, nasvačili se a samozřejmě jsme na fotku na památku nezapomněli. Po odpočinku jsme zamířili na rozhlednu nad Jarcovou, z níž byly pěkné výhledy do okolí. Potom jsme jeli na Jarcovskou kulu, kde jsme zjistili pár informací o historii této malé skály. A pak už hurá domů! Byla to skvělá vyjížďka a počasí nám také přálo.“

Daniela Koňaříková, 7.A
5. 10. 2016

„Vyjížďka na Píškovou a na Jarcovskou kulu se mi líbila. Poznal jsem nové trasy. Rád bych se tam jel podívat znovu. Jsem rád, že jsem kopec vyjel a celou trasu zvládl bez problémů. Chtěl bych zdolat další kopce z VKV junior. Doufám, že letos soutěž vyhrajeme. Je super jezdit na kole.“

Tomáš Petr Marek, 6.A

Cyklovýletu se zúčastnili tito žáci:
Daniela Koňaříková (7. A), Anna Smílková (6. B), Aneta Hoďáková (6. A), Ilona Hendrychová (6. A), Isabela Hlavicová (6. A), Tomáš Petr Marek (6. A)
Z učitelů se jako doprovod akce zúčastnila Lenka Šenkeříková, Petra Mikšíková a Bořek Navrátil.

Mgr. Lenka Šenkeříková, 5. 10. 2016

Vrchařská koruna Valašska-naše první podzimní výprava

Ve středu 21. září 2016 žáci ZŠ Rokytnice absolvovali další VKV vyjížďku, jejímž cílem tentokrát byla Baťková-Chléviska. Společně s Isabelou Hlavicovou, Anetou Hoďákovou, Štěpánem Kratochvílem, Ilonou Hendrychovou ze 6.A, Kristýnou Holíkovou a Danielou Koňaříkovou ze 7.A vyjeli tři učitelé jako doprovod - Eva Švachová, Bořek Navrátil a Lenka Šenkeříková.
Cyklovyjížďka to byla dobrodružná, všichni zúčastnění na toto odpoledne budou asi dlouho vzpomínat. Na kopci účastníci cyklovyjížďky zmokli a domů se vraceli mokří jako myši a promrzlí na kost. Ale všichni nepříznivé podmínky překonali statečně a s úsměvem na tváři. Všem zúčastněným žákům i učitelům děkuji a snad se ještě podaří zorganizovat další výlet na kolech, abychom ještě nasbírali nějaké body škole do soutěže VKV JUNIOR, v níž ZŠ Rokytnice těsně vede.
Na další kopce se můžete vydat i sami, nezapomeňte se na vrcholu vyfotit a fotografii poslat organizátorům akce. V okolí Vsetína se nachází hned několik kopců, které jsou na seznamu vrcholů VKV, např. Vartovna, Troják, Nivka, Juříčkův mlýn, Lysá hora nad Vsetínem, aj.

Mgr. Lenka šenkeříková, 22. 9. 2016

Stolní tenis na naší škole

Ve středu 7. 9. 2016 se v první vyučovací hodině sešli všichni žáci prvních, druhých a třetích tříd, aby si vyzkoušeli oblíbenou hru - stolní tenis. Ukázku uspořádal oddíl stolního tenisu TJ Sokol Vsetín a děti měly to štěstí, že mohly alespoň v krátké ukázce vidět jeden z největších talentů této hry v naší republice Nelu Hanákovou ze 7. A. Pro zájemce bude otevřen přímo ve škole kroužek stolního tenisu pro žáky 1. až 3. tříd a to každé pondělí od 15:00 do 16:30. Podrobnější informace najdete v BAKALÁŘÍCH pod odkazem Nabídka kroužků.
Natočte video a vyhrajte pinpongový stůl.

Mgr. Tomáš Dopita, 10. 9. 2016

Začátek nového školního roku

Letošní školní rok jsme zahájili společně v amfiteátru. Pan ředitel Hynek Hromada srdečně přivítal všechny žáky a pedagogy, zejména prvňáčky a jejich rodiče. Hodně úspěchů ve školní práci žákům popřál místostarosta Vsetína Tomáš Pifka, těm nejmladším slíbil, že se s nimi setká za půl roku při pasování nových čtenářů. Slavnostní zahájení bylo zpestřeno písničkami dívek z dětské kapely Alceda.Zobrazit Noviny 2015/2016

Zobrazit Noviny 2014/2015

Zobrazit Noviny 2013/2014

Zobrazit Noviny 2012/2013

Zobrazit Noviny 2011/2012

Zobrazit Noviny 2010/2011

Zobrazit Noviny 2009/2010

Zobrazit výběr starších příspěvků
Spolupracujeme s Mensou ČR

Protržení hráze na Bílé Desné
Beslan 1. 9. 2004
Ukončení americké občanské války
Objevení Austrálie
Jak se zrodila první webová stránka
Jak se sklízí cibile tulipánů
Jak se vyrábí džíny
Sopka Nevado del Ruiz
Národní parky Kanady
8 pozoruhodných letišť
People in need
Dětská práce
Stavba Panamského průplavu
První obeplutí zeměkoule
Boj o dobytí jižního pólu


Počet přístupů:   1


Počasí v Evropě
aktuálně
(c) ZŠ Rokytnice-Vsetín, 1997 (2007, 2016)