Přírodovědné soutěže

Fyzikální olympiáda

Fyzikální olympiáda je organizována od roku 1959, garantem je vědecká společnost Jednota českých matematiků a fyziků. Pro žáky základních škol jsou určeny kategorie E (9. roč.), F (8. roč.) a Archimediáda(7. roč.). Kategorie E vrcholí krajským kole, ostatní kolem okresním.

Úspěšní řešitelé okresního kola FO

Přírodovědný klokan

Soutěž pro žáky 8. a 9. ročníku organizuje Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci řeší 24 úkolů ze zeměpisu, přírodopisu, fyziky a matematiky během 45 minut; úlohy jsou rozděleny do tří skupin (úlohy za 3, 4 a 5 bodů), přidělování bodů je stejné jako u Matematického klokana - při chybné odpovědi se 1 bod odečítá. Maximální bodový zisk je 120 bodů. Soutěže se zúčatňujeme od roku 2008.

Nejlepší klokani

Biologická olympiáda

Garantem soutěže je Česká zemědělská univerzita. Žáci ZŠ soutěží v kategoriích C (8. a 9. ročník) a D (6. a 7. ročník). Tematické zaměření ročníku a oragnizaci zajišťuje ústřední komise BiO. Úkolem soutěžících je samostatně vyřešit zadané teoretické a praktické laboratorní nebo terénní úlohy z různých biologických oborů, případně test biologických vědomostí. < /p>

Nejlepší řešitelé a fota

Chemická olympiáda

Úkolem soutěžících je samostatně vyřešit zadané teoretické a laboratorní úlohy. Každá kategorie je rozdělena na jednotlivá soutěžní kola. Nejprve se všichni seznámí se zaměřením úloh v domácím kole. Pro žáky ZŠ soutěž pokračuje školním a okresním kolem, nejlepší postupují do kola krajského.

Zeměpisná olympiáda

Soutěž je ve všech kategoriích organizována na úrovni školního, okresního, krajského a celostáního kola. Žáci musí prokázat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v práci s atlasem, grafy, tabulkami i jinými zdroji informací. Soutěž na základní škole probíhá ve třech kategoriích:

A - 6. ročník
B - 7. ročník
C - 8. a 9. ročník

Poznej a chraň

Garantem soutěže Český svaz ochránců přírody Ekocentrum Čtyřlístek pro žáky 4 -7. ročníku. V testu a praktických dovednostech soutěží tříčlenná družstva.