HOMENa úvodní stránku              MAPA WEBU

Pythagoriáda

Matematická soutěž pro žáky 5. - 8. ročníku

2016/2017

Okresní kolo

5. ROČNÍK

  10.-14. pořadí (10 bodů) - Petr Vraštiak, 5. B;

V okresním kole soutěžilo 34 žáků, z toho 14 úspěšných řešitelů.

6. ROČNÍK

  13.-15. pořadí (10 bodů) - Lukáš Pastirčák, 6. B;

V okresním kole soutěžilo 41 žáků, z toho 15 úspěšných řešitelů.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Kasalová Barbora, 5. A; Vrašťák Petr, 5. B

Dědek Matyáš, 6. A
Pastirčák Lukáš, 6. B
Martišková Lucie, 6. A; Morvay Olivie, 6. A

Dvořák Martin, 7. A



2015/2016

Okresní kolo

6. ROČNÍK
Úspěšní řešitelé okresního kola:

  2.-3. pořadí (10 bodů) - Martin Dvořák, 6. A;

V okresním kole soutěžilo 29 žáků, z toho 6 úspěšných řešitelů.

5. ROČNÍK
Úspěšní řešitelé okresního kola:

  2.-3. pořadí (14 bodů) - Vladimír Kincl, 5. A;
  9.-11. pořadí (11 bodů) - Lukáš Pastirčák, 5. B;
  9.-11. pořadí (11 bodů) - Jan Matějíček, 5. A;

V okresním kole soutěžilo 29 žáků, z toho 15 úspěšných řešitelů.

Školní kolo

5. ROČNÍK

Úspěšní řešitelé školního kola:
Vladimír Kincl, 5. A - 14 bodů
Matyáš Dědek, 5. A - 11 bodů
Jan Matějíček, 5. A - 10 bodů
Lukáš Pastirčák, 5. B - 9 bodů


6. ROČNÍK

Úspěšní řešitelé školního kola:
Martin Dvořák, 6A - 13 bodů
Jakub Vyškovský, 6B - 11 bodů
Adéla Foltýnová, 6A - 9 bodů

Celkem soutěžilo 12 žáků.
7. ROČNÍK

Nejlepší řešitelé školního kola:
Lukáš Malý, 7. B - 4 body
Zuzana Kašparová , 7. A - 4 body
Michal Klícha , 7. A - 4 body

Celkem soutěžilo 9 žáků.
8. ROČNÍK

Nejlepší řešitelé školního kola:
Anna Kumbárová, 8. B - 8 bodů
Michal Gerža, 8. B - 8 bodů
 
 
Celkem soutěžilo 11 žáků.



2014/2015

Okresní kolo

5. ROČNÍK

  1.-5. pořadí (13 bodů) - Martin Dvořák, 5. A;
  6.-10. pořadí (12 bodů) - Jakub Vyškovský, 5. B;
17.-21. pořadí (9 bodů) - Daniel Barabáš, 5. A;
V okresním kole soutěžilo 35 žáků.



Úspěšní řešitelé školního kola:

Jakub Vyškovský, 5. B - 13 bodů
Dan Barabáš, 5. A - 9 bodů
Martin Dvořák,, 5. A - 9 bodů
Michal Gerža, 7. B - 9 bodů

Počet soutěžících:
12 žáků 6. ročník, 13, žáků 7. ročníku , 12 žáků 8. ročníku.



2013/2014

Okresní kolo

5. ROČNÍK

18.-21. pořadí (9 bodů) - Michal Klícha, 5. A; Zuzana Kašparová, 5. A
V okresním kole soutěžilo 27 žáků.

6. ROČNÍK

9.-12. pořadí (11 bodů) - Michal Gerža , 6. B
V okresním kole soutěžili 33 žáci.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Michal Klícha, 5. A - 11 bodů
Zuzana Kašparová, 5. A - 11 bodů
Martin Bzducha, 5. A - 9 bodů
Michal Gerža, 6. B - 11 bodů

2012/2013

Okresní kolo

5. ROČNÍK

10.-12. pořadí (11bodů) - Leonard Jankovský, 5. A
13.-18. pořadí (10 bodů) - Petr Chromčák, 5. A
V okresním kole soutěžilo 32 žáků.

6. ROČNÍK

6.-7. pořadí (13bodů) - Jiří Martišek, 6. B
40. - 52. pořadí (9 bodů) - Dalibor Kučera, 6. A
V okresním kole soutěžilo 69 žáků.

8. ROČNÍK

2.-3. pořadí (10bodů) - Patrik Pastirčák, 8. B
V okresním kole soutěžilo 25 žáků.

Školní kolo 36. ročníku soutěže se konalo 6. února 2013. Téměř stovka žáků 5. - 8. ročníku se 60 minut potýkalo s 15 velmi zajímavými úkoly. Úspěšnými řešiteli (vyřešeno 9 a více úkolů) se stali:

Jiří Martišek, 6. B - 13 bodů
Petr Chromčák, 5. A - 12 bodů
Leonard Jankovský, 5. A - 11 bodů
Michal Kašpar, 6. A - 11 bodů
Dalibor Kučera, 6.A - 11 bodů
Julia Povýšilová, 7. B - 10 bodů
Patrik Pastirčák, 8. B - 10 bodů
Michal Gerža, 5. B - 10 bodů
Kateřina Kopecká, 5. B - 10 bodů
Kateřina Svižalová, 5. B - 9 bodů



Přehled nejlepších řešitelů školního kola

2011/2012

Okresní kolo

6. ROČNÍK

4. pořadí (12bodů) - Júlia Povýšilová, 6. B

V okresním kole soutěžilo 18 žáků.

5. ROČNÍK

5. pořadí (11 bodů) - Jiří Martišek, 5. B
8. pořadí (10 bodů) - Tomáš Přikryl, 5. B


V okresním kole soutěžilo 37 žáků.

Ve 35. ročníku soutěže ve školním kole celkem soutěžilo 61 žáků 2. stupně, pouze Julia Povýšilová (10 bodů) ze 6.B se stala úspěšným řešitelem soutěže (9 a více bodů).
Z 20 žáků 5. ročníku byli úspěšní Tomáš Přikryl (13 bodů) a Jiří Martišek(12 bodů).


Přehled nejlepších řešitelů školního kola

2010/2011

Krajské kolo

Do krajského kola postoupili Miroslav Kovář (7.A) a Florián Vojtek (8.A).
Úspěšný řešitel: Florián Vojtek (10 bodů)

Okresní kolo

7. ROČNÍK

4. pořadí (9bodů) - Miroslav Kovář, 7. A

Celkem v okresním kole soutěžilo 28 žáků, úspěšných řešitelů jen 5 žáků.

8. ROČNÍK

 5. pořadí (12 bodů)- Florián Vojtek, 8. A
 8. pořadí (11 bodů) - Kateřina Horáková, 8. A
15. pořadí (10 bodů) - Kristýna Daňková, 8.A, Ondřej Slováček, 8. B

Celkem v okresním kole soutěžili 43 žáci, úspěšných řešitelů 27 žáků.

Úspěšní řešitelé školního kola

8. ROČNÍK

Horáková Kateřina, Bayer Jiří - 11 bodů
Slováček Ondřej, Vojtek Florián- 10 bodů
Daňková Kristýna, Machalová Kristýna - 9 bodů
Celkem soutěžilo 20 žáků.

7. ROČNÍK

Rosová Silvie - 11 bodů
Hodoško Jan, Kovář Miroslav - 9 bodů
Celkem soutěžilo 18 žáků.

Úkol, který osmáky nejvíce potrápil: Jakou číslicí končí číslo 308308
Z následující tabulky je patrné, že mocniny čísla 308 mohou končit číslicemi 8,4,2,6.

Pokud bychom všechny mocniny čísla 308 seřadili do čtyř sloupců podle jejich poslední cifry (tučné ohraničení), dostaneme přesně 77 řádků (308 : 4 =77); tzn. že výsledek 308308 bude v tabulce na posledním řádku, na 4. pozici - zde výsledky končí cifrou 6.
Jak jednoduché!

5. ROČNÍK

Julia Povýšilová, 5. B (13 bodů)
Horák David, 5.A (11 bodů)

Celkem soutěžilo 22 žáků.

2009/2010

4. pořadí - Jan Hodoško, 6. A
2. pořadí - Jiří Bayer, 7. A

Výsledková listina 6. ročník     Výsledková listina 7. ročník


2008/2009

Jiří Bayer, 6. A (10 bodů), Juřicová Alena, 6. B (9 bodů)

2006/2007

1. pořadí - Sára Fojtů, 7. A

2005/2006

2. pořadí - Martin Macháček (6. A)
3. pořadí - Sára Fojtů (6. A)

2004/2005

5. pořadí - Filip Vajdík (6. A)
6. pořadí - Radek Navrátil (6. A)

2003/2004

2. pořadí - Michal Navrátil (7. A)
4. pořadí - David Kopřiva (6. A)
5. pořadí - Ondřej Blaha (6. A), Martina Mikešková (6. A)

2002/2003

2. pořadí - Michal Navrátil (6. A), Svatopluk Šimara (7. A)

2001/2002

1. pořadí - Jan Smilek (7. A), Svatopluk Šimara (6. A)
3. pořadí - Jaroslav Vrána (7. A)

2000/2001

2.pořadí - Jan Smilek (6. A), Jiří Vodák (7. A)
3.pořadí - Štěpán Maliňák (7. A), Petr Tkadlec (7. A)
4.pořadí - Simona Pohořelská (7. B), Roman Zbranek (7. A)
5.pořadí -Jiřina Kachtíková (6.A), Sabina Čaníková, Jitka Šimarová, Klára Trombalová(7.A)
6.pořadí - Robin Kopecký (6. A), Marko Polášek( 6. A), Kristýna Černá (7. A)
7.pořadí - Pavel Chroust (7. A), Ondřej Zbranek( 7. A)




Spolupracujeme s Mensou ČR





Protržení hráze na Bílé Desné
Beslan 1. 9. 2004
Ukončení americké občanské války
Objevení Austrálie
Jak se zrodila první webová stránka
Jak se sklízí cibile tulipánů
Jak se vyrábí džíny
Sopka Nevado del Ruiz
Národní parky Kanady
8 pozoruhodných letišť
People in need
Dětská práce
Stavba Panamského průplavu
První obeplutí zeměkoule
Boj o dobytí jižního pólu


Počet přístupů:   1


Počasí v Evropě
aktuálně
(c) ZŠ Rokytnice-Vsetín, 1997 (2007, 2016)