HOMENa úvodní stránku              MAPA WEBU

Sportovní soutěže

2016/2017

Atletická všestrannost žáků 1. stupně

Okrskové kolo
Chlapci: 3. místo
Sestava: Martin Šťastný (1. C), Jakub Kučerňák (2. A), Filip Verner (3. C), Hynek Mozga (4. A), Patrik Filgas (5. B)

Děvčata: 1. místo
Sestava:Romana Makyčová (1. C), Sára Bzduchová (2. A), Viktorie Šuláková (3. C), Anna Matošková (4. A), Kristýna Ježová (5.A)

Házená - žáci 1. stupně vybojovali zlaté medaile

Dne 23. 5. 2017 se ve vsetínské hale na Lapači uskutečnil závěrečný turnaj Vsetínské školní ligy v házené. V tomto školním roce se konal již sedmý ročník této soutěže. Turnaje se zúčastnilo celkem šest základních škol ze Vsetína, Hovězí a Huslenek. V kategorii chlapců se nejlépe vedlo našim házenkářům, kteří po statečném a vytrvalém boji získali putovní pohár.
Na dalších místech se postupně umístila družstva z Ohrady, Hovězí, Huslenek, Sychrova a Integry.

Družstvo našich dívek tentokrát obsadilo 5. místo a také zaslouží pochvalu za bojovnost.
Už nyní se všichni společně těšíme na příští školní rok, který určitě přinese nové sportovní zážitky. Zároveň děkujeme za spolupráci panu Aleši Pospíšilovi, vedoucímu Vsetínské školní ligy házené.

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Chlapci - 1. místo
Sestava: Jiří Horák, Matěj Čech, Vít Juřica, Radovan Šrámek, Jakub Horák, Daniel Knebl, Kryštof Žůrek, Jakub Žamboch, Filip Verner

Děvčata - 5. místo
Sestava: Marie Šťastná, Nicol Zeťáková, Klára Šaláková, Adéla Széplakyová, Iveta Žárská, Anna Korytářová, Natálie Ščotková, Kateřina Holbová, Anna Janušová

Mgr. Renata Haschková, 5. 6. 2017

Volejbalového turnaje trojic

5. ročník turnaje se konal v úterý 23. května. Do letošního ročníku se přihlásilo šest trojic, které byly rozděleny do dvou skupin. Zápasy byly velmi vyrovnané a plné neskutečných výměn, často rozhodovalo štěstí a postup některým družstvům unikl jen o pár míčů.
Boj o 5. a 6. místo proti sobě svedl tým MICKEY TEAM a tým UCHINA, ve dvou setech zvítězili Bára Melichaříková, Monika Koňaříková a Mikuláš Čablík z 8 .B, poslední místo tedy obsadili Šimon Polách, Adam Kučera a Vanessa Škrabolová rovněž z 8. B.
Zápas o pomyslné bronzové medaile proti sobě vedli žáci ze 6.A, jako tým VLÁSENKY ve složení Ilona Hendrychová, Lucka Martíšková a Matyáš Dědek, a žáci z 8.B, Štěpán Žůrek, Daniel Měkyna a Nikol Vráblíková, kteří pojmenovali svůj tým KAREL. Zápas byl vyrovnaný, ale zkušenosti a výšková převaha rozhodla ve prospěch osmáků.
Finále bylo napínavé tak, jak má správné finále být. V prvním setu se zdálo, že zvítězí deváťáci (Anna Kumbárová, Klára Goláňová a Daniel Martinec), ale Eliška Pavlovičová, Filip Medved a Matěj Chalánek zabojovali a zápas otočili. Rozhodl až třetí set, ve kterém UZUMAKI porazil tým s názvem ŠPECI.
Všem hráčům děkuji za účast a za velmi pěknou hru.


Mgr. Lenka Zádilská, 23. 5. 2017

Atletické závody 2017

POHÁR ROZHLASU – okrskové kolo
3. a 5. května se konalo okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu.
Již ve středu se v naší tělocvičně se sešli atleti, aby změřili své síly ve skoku vysokém a nasbírali první body do této soutěže. V pátek se odebrala družstva ze ZŠ Rokytnice, ZŠ Trávníky, ZŠ Ohrady, ZŠ Sychrov, ZŠ Luh a ZŠ Integra na atletický ovál do Horní Lidče, aby závodila v dalších atletických disciplínách – skoku dalekém, hodu míčkem, vrhu koulí, sprintu na 60m, vytrvalostnímu závodu na 600m, 800m, 1km a 1,5km a ve štafetovém závodě 4x60m.
Mladší kategorii vyhrála děvčata ze ZŠ Trávníky, na 2. místě skončily dívky ze ZŠ Rokytnice. Mezi mladšími žáky zvítězili chlapci ze ZŠ Ohrady, hoši z Rokytnice obsadili 3. místo. Ve starší kategorii zvítězila děvčata z 8. a 9. tříd ze ZŠ Rokytnice. Chlapci z Rokytnice skončili na 4. místě, jejich kategorii vyhráli hoši ze ZŠ Ohrada.


POHÁR ROZHLASU – okresní kolo
Starší žákyně postoupily do okresního kola Poháru rozhlasu, které se konalo 15. května ve Valašském Meziříčí. V celkovém pořadí skončily na 6. místě. Karolína Daňková mezi soutěžícími v běhu na 60m obsadila 4. místo a ve skoku dalekém 8. místo. Klára Goláňová si ve skoku vysokém vytvořila osobní rekord (142cm) a obsadila 6. příčku.

Výsledková listina Pohár rozhlasu - okrsek Vsetín (pořadí drustev)

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ – okresní kolo
Ve středu 10. května se 19 žáků vydalo do Valašského Meziříčí, aby se zúčastnili dalších atletických závodů – Atletický čtyřboj, tentokrát soutěžili ve čtyřech disciplínách – sprint na 60m, vytrvalostí běh dle kategorií, skok daleky/skok vysoký, hod míčkem/vrh koulí. ZŠ Rokytnice měla zastoupení ve všech kategoriích.
Mladší děvčata v konečném součtu obsadila 4. místo. Nejlepší atletkou ve družstvu byla Adriana Turková, která celkově skončila na 3. místě, k tomuto krásnému umístění jí pomohl nejrychlejší sprint mezi mladšími děvčaty. Do první desítky se vešla i Monika Čížová, která v celkovém pořadí mladších žákyň skončila 9., ve skoku vysokém obsadila dělenou 2. příčku.
Mladší žáci si z Valašského Meziříčí odvezli bronzové medaile. Nejlepším jednotlivcem byl Dan Barabáš, který v celkovém pořadí všech mladších závodníků obsadil 4. místo, k tomuto pěknému umístění mu pomohl i druhý nejrychlejší čas v běhu na 800m.
Žákům a žákyním ve starší kategorii se nedařilo, chlapci obsadili 5. místo a děvčata skončila na 6. místě.


Výsledková listina-mladší žákyně
Výsledková listina-mladší žáci
Výsledková listina-starší žákyně
Výsledková listina-starší žáci

Florbalová liga

V pondělí 20. března 2017 byl odehrán poslední ze čtyř turnajů Regionální florbalové ligy starších žáků.
Po nepříliš povedeném podzimním vstupu do soutěže, kdy školní tým držel po osmi odehraných zápasech páté místo, přišla v pozdních jarních měsících strhující změna. V předposledním a zejména v posledním vyhraném turnaji školní tým začal fungovat jako výborně namazaný stroj. Bohužel body ze zbytečně prohraných úvodních zápasů v úplném závěru chyběly.
Naše škola obsadila celkově druhé místo, čímž byl splněn předsezónní cíl. Celkový bodový zisk 28 bodů, 8 výher, 2 remízy a 4 prohry. K tomu 43 nastřílených gólu bylo suverénně nejvíce v celé soutěži. Pouze o dva body více (30 bodů) měl v celkovém součtu vítěz ligy, tým z Luhu. Na třetím místě se umístila se 24 body Hošťálková.
Tahounem týmu byl kapitán Michal Klícha, který nastřílel 14 gólů a na 7 přihrál. Jeho bojovný styl byl pro soupeře velmi nepříjemný. V útoku jej doplnil Tomáš Calaba s šesti góly a deseti asistencemi. Oba skončili na 4. a 5. místě kanadského bodování soutěže. Smrtící sílu prvního školního útoku doplňovala florbalová naděje školy, teprve šesťák Matyáš Dědek. Ten přidal 7 gólů a jednu asistenci. Útočná síla týmu se opírala o výborné obránce, zejména Daniela Měkynu, Vojtěcha Mikulu, Martina Lidáka a Lukáše Málého, který však sezónu kvůli zranění nedohrál. V brance se střídali Radek Štěrba s Martinem Bzduchou.
Další sezóna je za námi a pomalu přichází cíl do nové sezóny. Kapitán Michal Klícha stanovil cíl jasně: „V příští sezóně ligu vyhrajeme!“

Vybíjená - děvčata

V úterý 22. listopadu 2016 se na naší škole konalo okrskové kolo ve vybíjené děvčat. Okrskového kola se zúčastnily čtyři základní školy (ZŠ Trávníky, ZŠ Rokytnice, ZŠ Luh a ZŠ Ohrada). Naše dívky skončily na krásném 2. místě.

Florbal okres, starší žáci

V úterý 15. 11. 2016 se naši starší žáci účastnili okresního kola ve florbalu. Soutěžní týmy byly rozděleny do dvou skupin, vždy po čtyřech účastnících. Naše ZŠ Rokytnice byla rozlosována do skupiny A.
Školní tým sehrál v základní skupině tři zápasy. Nejprve jednoznačně přehrál tým Jablůnky 4:0, kdy tým soupeře vyslal na školního brankáře Radka Štěrbu pouze jednu střelu. Ve druhém zápase jsme se utkali se ZŠ Dolní Bečva, kdy po napínavém boji ukázala časomíra výsledek 2:2. Ten byl vzhledem k výkonům pro oba týmy spravedlivý. V posledním zápase skupiny byl naším soupeřem tým z Hovězí, který jsme porazili 2:1.
Jako vítěz skupiny jsme postoupili do semifinále, kde nás však překvapivě po samostatných nájezdech porazila škola ZŠ Trávníky 3:2. Zraky žáků se poté upnuly na bronzové medaile, o které se bojovalo proti ZŠ Dolní Bečva. Dlouho nerozhodný stav upravili žáci z Bečev na 1:0. Čtvrté místo bylo pro náš tým mírným zklamáním, ale i motivací do dalších soutěží. Všechny hráče těšil u srdíčka fakt, že právě naše škola vyřadila výborné florbalisty ze ZŠ Luh v semifinále okrskového kola.
Nejvíce kanadských bodů ze školního týmu získal Michal Klícha, který se po celý turnaj prezentoval výbornými výkony.

RNDr. Bořek Navrátil, 28. 11. 2016

Vsetínská školní liga v házené

Chlapci 5. A třídy vybojovali v hale na Lapači v prvním letošním turnaji Vsetínské školní ligy v házené 1. místo. Turnaje pátých tříd se zúčastnilo pět škol, celkem sedm družstev chlapců a sedm družstev dívek, konkurence tedy byla silná. O to cennější je dosažený výsledek.
Chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mezinárodní atletické závody pro žáky 3. až 5. ročníku

Podzimní počasí přálo našim malým atletům, kteří se ve čtvrtek 22. září zúčastnili mezinárodních atletických závodů v ZŠ na Ohradě. Školu reprezentovalo družstvo složené ze žáků a žákyň 3., 4. a 5. tříd. Společnými silami vybojovali 4. místo.
Dařilo se i jednotlivcům v individuálních soutěžích. 1. místo ve své kategorii obsadil Jiří Zezulka. 2. místo v jednotlivcích získal Jakub Mezihorák a jeho spolužák Hynek Mozga vybojoval ve stejné kategorii 4. místo.
Poděkování za vzornou reprezentaci školy zaslouží všichni členové družstva, které tvořili: Anna Janušová (5. A), Nicol Zeťáková (5. B), Adam Kotrla (5. A), Kryštof Žůrek (5. B), Anna Matošková (4. A), Nela Nikolénová (4. B), Jakub Mezihorák (4. A), Hynek Mozga (4. A), Viktorie Šuláková (3. C), Viktorie Polanská (3. B), Jiří Zezulka (3. C), Lukáš Kovář (3. B).
Gratulujeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci školy

Další soutěže

  Rokytnická laťka
  Florbalová liga
  Rokytnická míle
  Rokytnická žabka
  Galerie nejlepší sportovců školy
  Sportovní rekordy školy


2015/2016    2014/2015    2013/2014    2012/2013    2011/2012       2009/2010
2008/2009   2007/2008   2006/2007    2005/2006    2004/2005    2003/2004Spolupracujeme s Mensou ČR

Protržení hráze na Bílé Desné
Beslan 1. 9. 2004
Ukončení americké občanské války
Objevení Austrálie
Jak se zrodila první webová stránka
Jak se sklízí cibile tulipánů
Jak se vyrábí džíny
Sopka Nevado del Ruiz
Národní parky Kanady
8 pozoruhodných letišť
People in need
Dětská práce
Stavba Panamského průplavu
První obeplutí zeměkoule
Boj o dobytí jižního pólu


Počet přístupů:   1


Počasí v Evropě
aktuálně
(c) ZŠ Rokytnice-Vsetín, 1997 (2007, 2016)