Informační a komunikační technologie

Historie výuku informatiky na škole

První počítače ve škole

S výpočetní technikou na škole pracujeme od roku 1986. První 8bitové počítače PMD 85 jsme nahradili sítí Consulů. Od roku 1995 jsme postupně budovali novou učebnu, ve které nakonec bylo 15 pracovišť.

V tomto období pionýrských začátků jsme se zejména věnovali výuce programovaní (Karel, Basic, Pascal) a naši žáci dosahovali výborných výsledků i v celorepublikovém srovnání. Jejich úspěchy právem patří do školní síně slávy.

Vzhledem k rychlému rozvoji informačních technologií takto vybavená učebna přestala vyhovovat potřebám výuky, proto od začátku školního roku 2002/2003 jsme začali využívat učebnu vybavenou v rámci projektu Internet do škol, kterou jsme v roce 2007 zmodernizovali a rošířili v projektu iDva.

Vyhledat informace na internetu a zpracovat je ve Wordu Praktické činnosti v 8. ročníku Odpoledne je učebna k dispozici pro všechny žáky školy Na síti je k dispozici kvalitní výukový software

Od školního roku 2007/2008 kromě stávající učebny s 15 pracovišti v síti "klasik" máme k dispozici novou pracovnu vybavou špičkovou výpočetní technikou s 23 pracovišti. Vybudování této nové učebny souviselo se změnou profilace školy. V našem školním vzdělávacím programu posilujeme hodinou dotaci pro oblast informačních a komunikačních technologií.

Pohled do nové učebny
Slavnostní otevření První uživatelé Slavnostního otevření se zúčastnila místostarostka paní Iveta Táborská Přestřižená páska na památku