Najdi a zpracuj

Soutěž v počítačové gramotnosti pro žáky 4. a 5. ročníků vsetínských škol.
V testové části děti prokazují své teoretické znalosti, v praktické části je nutné zvládnout mailovou poštu, na internetu nalézt požadované informace, ty pak zpracovat ve Wordu tak, aby bylo možné práci vytisknout a vystavit na nástěnku.

Soutěž ve spolupráci s naší školou organizuje Alcedo, sponzorem soutěže je Líska o.s. a firma Inpraise.

2013

Soutěžící si v testu z oblasti informačních technologií prověřili své znalosti a poté vypracovávali jednoduchou prezentaci na zvolené téma. Letos jsme se zaměřili na ptáky. Během hodiny se účastníci soutěže vypořádali se zadaným tématem celkem dobře. Značná část dětí zvolila oblíbenou formu prezentace, ve které popisovaly život z ptačí říše.

Z naší školy byli oceněni: Petr chromčák (5. A) za největší bodový zisk v testu, Anna Kumbárová (5. B) a Michal Gerža (5. B) za pěkné zpracování prezentace.

Oceněným gratulujeme, panu Merendovi z Alceda děkujeme za organizaci celé soutěže.

2012

V 5. ročníku si své vědomosti prověřilo třináct žáků ze tří vsetínských základních škol, pro které jsou počítače jedním z oblíbených předmětů na škole.
Hlavní orgranizátor pan Jan Meranda z Alceda letos volnou část soutěže zaměřil na kampaň k Fair Trade jako jednu z akcí Týdne pro Fair Trade.

Nejlépe si vedli tito žáci:
Jakub Olšák-ZŠ Trávníky
Tomáš Husička-ZŠ Trávníky
Petr Chromčák-ZŠ Rokytnice
Jindřich Vodák-ZŠ Rokytnice
Marek Olejník-ZŠ Trávníky
Pavel Jochec-ZŠ Luh

V testu i v praktické části nejlépe obstáli:

1. Nicolas Filipe, ZŠ Luh
2. Petr Macháček, ZŠ Luh
3. Michal Martinek, ZŠ Trávníky
4.Jan Mikač, ZŠ Rokytnice

Za zdařilou prezentaci na téma "přírodní zajímavosti Valašska" byli oceněni Filip Čablík (ZŠ Rokytnice), Laura Doanová, (ZŠ Trávníky), Kristýna Proislová (ZŠ Luh).

2009

Soutěže se zúčastnilo 27 dětí ze 4 vsetínských škol (Luh, Ohrada, Trávníky, Rokytnice). V praktické části v letošmím ročníku žáci tvořili prezentaci na téma šelmy v Česku. Nejzdařilejší výtvory budou vystaveny v ZOO Lešná.

V testu i v praktické části nejlépe obstáli:

1. Michal Navrátil, ZŠ Rokytnice
2. Radek Stejskal, ZŠ Trávníky
3. Magdalena Blažková, ZŠ Luh

2008

Celkem se sešlo 24 soutěžících. Většina z nich prokázala dobré znalosti v teoretické části, praktickou část někteří podcenili a nevěnovali příliš pozornosti estetickému vzhledu své práce, jiní nesplnili podmínky soutěže vyhledat příklady jen chráněných rostlin nebo se jim nepodařilo práci zaslat na požadovanou adresu a porota byla nucena vyhledat jejich práci ve školní síti.

Autoři nejlepších prací
 test praxecelkem