HOMENa úvodní stránku              MAPA WEBU

Environment Online

Naše škola je členem programu ENO – Environment Online - globální virtuální školy pro udržitelný rozvoj a zvyšování ekologického povědomí. V současné době je zapojeno asi 400 škol ze 104 zemí světa, které sdílejí možnosti vzdělávání v této oblasti prostřednictvím internetové sítě.
Školní rok 2008/2009

Fotografie z kampaně o klimatických změnách - z naší školy i odjinud (30. 1. 2009)

ENO průzkum o klimatických změnách (30. 1. 2009)

Dotazník pro žáky škol zapojených do projektu ENO (30. 1. 2009)

Tisková zpráva ENO programu o kampani ke klimatickým změnám (14. 1. 2009)

Climate changes (ENO School presentation - 18. 12. 2008)

Naše škola se připojila k mezinárodní kampani o klimatických změnách, jejíž součástí je ENO dotazník ke klimatickým změnám. Budeme rádi, když se jej zúčastníte. Vyplnění dotazníku trvá maximálně 3 minuty.
Předem děkujeme za Váš zájem.

Stránky kampaně: http://enocc.blogspot.com

Mapa škol zapojených do kampaně

ENO dotazník


ENOsite naší školy


Na stránkách ENO si můžete prohlédnout anglickou verzi prezentace a seznámit se s tradičními řemesly jiných států, např. Řecka, Slovinska, Turecka.


Školní rok 2007/2008

ENO školní rok 2007/2008 byl slavnostně otevřen akcí s názvem Den sázení stromů a zároveň si připomněli, že na 21. září připadá Mezinárodní den míru. V každém koutě světa byly v tento den v poledne místního času sázeny stromy. Začaly školy v Oceánii. Pak další stromy přibyly v Asii, pokračovalo se v Evropě a Afrika. Řetězec uzavřela Amerika. Asi 1 000 škol ve 100 zemích světa vysadilo více než 20 000 stromů v průběhu jednoho dne.

Strom je pro nás symbol. Připomíná nám přírodu a význam její ochrany. Symbolizuje spolupráci mezi školami po celém světě. Podporuje kulturní rozmanitost a toleranci. Stromy, které jsme v pátek 21. září vysadili, se staly též symbolem míru. Doufáme, že vyrostou pospolu, s námi a pro budoucnost.

Příspěvek každého je důležitý. Součástí ENO kampaně za sázení stromů pro rok 2007 se stal každý nejen přímým podílem na vlastní sadbě stromku, ale také vytvořením pěkného plakátu, básničky, krátkým textem s vlastním zamyšlením nad významem stromů pro náš život.

Tato akce je součástí širší kampaně OSN: „Billion Tree Campaign“ (Kampaň za milión stromů).

                               


Oficiální stránka ENO školy
Oficiální stránka Dne sázení stromů

Naše přípravy ke Dni sázení stromů

Strom přání Kdybych byl(a) stromem... (7.ročník) Lesní klid Zde bude zasazen jeden stromek Terén na Valašsku je kamenitý Den stromů a zároveň Den míru (9.A)  Studie stromů Kreace na téma strom Na každé větvi jeden příklad - VI.B Kreace na téma strom

Tisková zpráva

Slavnostní zahájení školního roku v ENO-škole

Slavnostní zahájení projektového dne Sledujeme délku stínu, čekáme na solární poledne Jak je to s délkou stínu a jeho směrem na různých místech na Zemi? Přišli se na nás podívat i rodiče. Puzzle - slož si svůj stromeček Ověř si u nás své znalosti o stromech Blíží se solární poledne - dub červený čeká na své slavnostní vysazení 7.B se rozhodla vysadit ještě další stromek
Pomocí délky stínu v solární poledne určíme obvod Země tak, jako postupoval ve 3. stol. p.n.l. Eratosthenes Zde žil Eratoshenes  Stín tyče se mění během dne i roku V solární poledne bude stín nejkratší Jedno z měřících stanovišť, starší děti vysvětlují princip měření těm mladším. Vysvětlím vám princip měření Poznávačka listů našich dřevin Poznáš dřeviny podle jejich plodů? Ze zkoušky kulturního souboru Vítání vzácné náštěvy žáky vypěstovanými květy a Rokytníčkem - čajem z léčivých bylin ze školního pozemku Nechť roste a připomíná nám dnešní slavnostní den Výrazné opory novinářského týmu 7.B u svého platanu

Projektový den,
videošot
(25,5MB)
Školní noviny 1/2007,
vydání ke
Dni sázení stromů
Certifikát Prezentace

Spolupracujeme s Mensou ČR

Protržení hráze na Bílé Desné
Beslan 1. 9. 2004
Ukončení americké občanské války
Objevení Austrálie
Jak se zrodila první webová stránka
Jak se sklízí cibile tulipánů
Jak se vyrábí džíny
Sopka Nevado del Ruiz
Národní parky Kanady
8 pozoruhodných letišť
People in need
Dětská práce
Stavba Panamského průplavu
První obeplutí zeměkoule
Boj o dobytí jižního pólu


Počet přístupů:   1


Počasí v Evropě
aktuálně
(c) ZŠ Rokytnice-Vsetín, 1997 (2007, 2016)