Environment Online

Naše škola je členem programu ENO – Environment Online - globální virtuální školy pro udržitelný rozvoj a zvyšování ekologického povědomí. V současné době je zapojeno asi 400 škol ze 104 zemí světa, které sdílejí možnosti vzdělávání v této oblasti prostřednictvím internetové sítě.

Školní rok 2008/2009

Fotografie z kampaně o klimatických změnách - z naší školy i odjinud (30. 1. 2009)

ENO průzkum o klimatických změnách (30. 1. 2009)

Dotazník pro žáky škol zapojených do projektu ENO (30. 1. 2009)

Tisková zpráva ENO programu o kampani ke klimatickým změnám (14. 1. 2009)

Climate changes (ENO School presentation - 18. 12. 2008)

Naše škola se připojila k mezinárodní kampani o klimatických změnách, jejíž součástí je ENO dotazník ke klimatickým změnám. Budeme rádi, když se jej zúčastníte. Vyplnění dotazníku trvá maximálně 3 minuty.
Předem děkujeme za Váš zájem.

Stránky kampaně: http://enocc.blogspot.com

Mapa škol zapojených do kampaně

ENO dotazník

ENOsite naší školy

Na stránkách ENO si můžete prohlédnout anglickou verzi prezentace a seznámit se s tradičními řemesly jiných států, např. Řecka, Slovinska, Turecka.

Školní rok 2007/2008

ENO školní rok 2007/2008 byl slavnostně otevřen akcí s názvem Den sázení stromů a zároveň si připomněli, že na 21. září připadá Mezinárodní den míru. V každém koutě světa byly v tento den v poledne místního času sázeny stromy. Začaly školy v Oceánii. Pak další stromy přibyly v Asii, pokračovalo se v Evropě a Afrika. Řetězec uzavřela Amerika. Asi 1 000 škol ve 100 zemích světa vysadilo více než 20 000 stromů v průběhu jednoho dne.

Strom je pro nás symbol. Připomíná nám přírodu a význam její ochrany. Symbolizuje spolupráci mezi školami po celém světě. Podporuje kulturní rozmanitost a toleranci. Stromy, které jsme v pátek 21. září vysadili, se staly též symbolem míru. Doufáme, že vyrostou pospolu, s námi a pro budoucnost.

Příspěvek každého je důležitý. Součástí ENO kampaně za sázení stromů pro rok 2007 se stal každý nejen přímým podílem na vlastní sadbě stromku, ale také vytvořením pěkného plakátu, básničky, krátkým textem s vlastním zamyšlením nad významem stromů pro náš život.

Tato akce je součástí širší kampaně OSN: „Billion Tree Campaign“ (Kampaň za milión stromů).

Oficiální stránka ENO školy
Oficiální stránka Dne sázení stromů

Naše přípravy ke Dni sázení stromů

Strom přání Kdybych byl(a) stromem... (7.ročník) Lesní klid Zde bude zasazen jeden stromek Terén na Valašsku je kamenitý Den stromů a zároveň Den míru (9.A)  Studie stromů Kreace na téma strom Na každé větvi jeden příklad - VI.B Kreace na téma strom